Autopedija
"Najveći problem je limarija jer jako brzo trune i to na vidljivim mestima i po podu" - Seat Toledo 1998-2004

O komentaru

Peugeot 407 2004-2011

407, 2.0, 2007

Prosečna ocena: 

4.5
Performanse:

5.0
Upravljanje:

5.0
Komfor i udobnost:

4.0
Pouzdanost:

5.0
Odravanje i trokovi:

3.0
Potronja:

5.0
Testirao Gost
Avgust 14, 2012
Prijavi ovaj test

Menjao sam moju 407-cu za Alfu 159 prosle godine, ali planiram da se vratim na dobru staru 407, i to neko novije godiste. Alfa dobro ide, ali ipak se ne moze uporediti sto se tice komfora, udobnosti, pouzdanosti pa i dizajna.
Moja srdacna preporuka za ovaj auto.

Iskustva

Dobre Strane Extra auto, pouzdan, potrosnja dizela minimalna, oko 5.5l prosecno, na autoputu je ladja, jak auto, stalno me je odusevljavao. Senzori su za svaku pohvalu, sve je funkcionisalo besprekorno. Krivine ne "oseca", klizi kao na pruzi. Atraktivan je i svima mami znatizeljnost i poglede. Uvek ima dodatne (rezervne) snage da u svakom trenutku vas moze snazno izvuci iz svakakvih situacija.
Loe strane Preglednost mu je mana u gradu dok se vozac ne navikne, ali su meni senzori mnogo pomogli. Ugradio sam i prednje senzore i nikakvih problema nisam imao. Napred je dosta nizak, pa se treba pripaziti kad silazite sa trotoara. I naravno odrzavanje ali u Verano je veliki minus. Brzo se istrosi rucica menjaca i kozni volan pokazuje znake istrosenosti. Servo poceo da trese na malim obrtajima, a nezvacino je objavljeno da je to fabricka greska i ako sve funkcionise besprekorno.
Cene servisa i delova (primer) Cene u Verano ne bih komentarisao. Originalne delove mozete neci i po 30% jeftinije nego u Verano.
Mali servis mozete uraditi za : Ulje 3.450,00 (5lit + 250gr.), filter ulja 790, filter klime 1600, filter vazduha 1250, filter goriva 900. Ukupno 7.900din Nije nista skuplje nego kod ostalih auta. A u Verano sve ovo necete moci da uradite bez 13.000-15.000.
Preporuka Da
Koliko dugo si vozio ovaj auto? 4 god.

Testovi korisnika

Ford Focus 1998-2004
Ocena vozača

2.8
"Pre kupovine dobro videti ga sest u kola i dignuti ga 120km/h i od 80km/h glrdati dali se auto tr..."
Renault Clio 1998-2005
Ocena vozača

3.2
"Moj savjet je da ovaj model zaobidjete!"
Alfa Romeo 156 1997-2006
Ocena vozača

4.0
"Komentar Nisam vozio automobile visoke klase i ne mogu biti kompetentan za pravilno ocenjivanje, ..."
Opel Corsa 2000-2006
Ocena vozača

4.2
"Preporucujem ovaj auto svima, 1.2 75ks"
Kazneni poeni

Auto Kredit Kalkulator

Kreditni Kalkulator

Polja ozna?ena sa * su obavezna. Auto kredit kalkulator je informativnog karaktera.