Autopedija

O komentaru

Ford Fiesta 2002-2008

Fiesta, 1.8 tddi, 2001, 2/3 vrata

Prosečna ocena: 

4.8
Performanse:

5.0
Upravljanje:

5.0
Komfor i udobnost:

5.0
Pouzdanost:

5.0
Odravanje i trokovi:

4.0
Potronja:

5.0
Testirao Gost
Avgust 16, 2012
Prijavi ovaj test

Mislim da je gore ve? sve napisano. Ovo mi je druga fiesta. Prva je bila stari dizel bez turbine i potronja je bila skroz nezadovoljavaju?a (6 i preko 6 litara). Tako da fiesta dizel i fiesta turbo dizel ne moe ni da se poredi. Isto izgleda ali je neto sasvim druga?ije.
Mali kompaktan auto, odli?no lei na putu i to mi se mnogo svidja je to to ima veliko zadnje staklo i samim tim dobru preglednost.
Za komfor je od mene ovaj auto dobio ocenu 5 jer uglavnom sam samo ja i suvoza? u autu i komfor je tu za 5. Na zadnjoj klupi uglavnom ne vozim nikog, ili vrlo retko a i ba me briga u tom slu?aju kakav je komfor. Ovo je mali auto i nije porodi?an auto da se uopte pri?a o komforu pozadi.

Iskustva

Dobre Strane Mali i ivahan auto ?ija potronja me i danas oduevljava. Kombinovana vonja (gradska+van grada do 120km/h+klima=5,4 l ili ako vozim tedljivo, bez naglog ubrzavanja... do 80-90km/h i nije potrebna klima onda troi 4,8l). Druga stvar koja me oduevljava jeste to da ne troi ulje (od servisa do servisa nivo ulja se spusti tek-tek ali ne dodje ni blizu minimuma tako da nije potrebno dolivanje). Tre?a stvar je gepek u koji stvarno moe svata da stane. Kada zafali prostora moe se oboriti zadnja klupa ili deo zadnje klupe.
Loe strane Nemam nita loe da kaem, jedino to mi je malko skupa registracija.
Cene servisa i delova (primer) E to sad da sam ku?i i da pogledam tu gde sve upisujem.... ali nije ni skupo ni jeftino. Napr. hladnjak za klimu polovan je bio (prole godine) 4000 din. Redovan servis radim za d.pa nemam pojma. Auto vozim 5 godina i ko?nice su samo jednom menjane i isto tako su menjani i leajevi prednjih to?kova. Servo volan je dvaput popravljan (drugi put je neki metalostrugar napravio "ono tamo to se izlie ili pukne" i sad radi ko metak. A cena ne znam koja je bila ali nije preko 100 po jednoj popravci servo volana. Ina?e je moj auto preao negde oko 280000 km i pravo je ?udo kako ide, kako ne troi ulje i kako nije bilo uopte nekih bitnih kvarova. I uopte ga ne mazim i ne pazim, ?ak tavie nisam ba neki stru?njak za obilaenje rupa i dombi. Kad imam sre?e i obidjem :)
Preporuka Da
Koliko dugo si vozio ovaj auto? 5 godina

Testovi korisnika

Ford Focus 1998-2004
Ocena vozača

2.8
"Pre kupovine dobro videti ga sest u kola i dignuti ga 120km/h i od 80km/h glrdati dali se auto tr..."
Renault Clio 1998-2005
Ocena vozača

3.2
"Moj savjet je da ovaj model zaobidjete!"
Alfa Romeo 156 1997-2006
Ocena vozača

4.0
"Komentar Nisam vozio automobile visoke klase i ne mogu biti kompetentan za pravilno ocenjivanje, ..."
Opel Corsa 2000-2006
Ocena vozača

4.2
"Preporucujem ovaj auto svima, 1.2 75ks"
Kazneni poeni

Auto Kredit Kalkulator

Kreditni Kalkulator

Polja ozna?ena sa * su obavezna. Auto kredit kalkulator je informativnog karaktera.