Autopedija

O komentaru

Peugeot 406 1995-2004

Peugeot 406 2.0 1996.

Prosečna ocena: 

4.8
Performanse:

5.0
Upravljanje:

5.0
Komfor i udobnost:

5.0
Pouzdanost:

5.0
Održavanje i troškovi:

4.0
Potrošnja:

5.0
Testirao Gost
Avgust 26, 2012
Prijavi ovaj test

Promenio sam dosta vozila, i to znatno mladjih, trenutno vozim a6 2005., koji je stvarno odlican, ali mnogo skuplji za odrzavanje i planiram da se vratim na stari dobri 406 2.0 16v, muka mi je i dizela, audi je 2.5tdi i samim tim smanjim troskove odrzavanja i registracije(teska su vremena). Trazeci neki dobar, procitao sam i komentare, pa i ja da kazem koju. Svaka preporuka za 406

Iskustva

Dobre Strane Udoban, lep, brz, pouzdan, izuzetno lak servo volan, precizan menjac, motor snage 135ks odlican, kao i pocinkovana limarija garantuju sigurnost i uzivanje u voznji ovog modela
Loše strane Ovo mozda i nije lose, ali za 2.0 16v iskljucivo originalni delovi postoje, tako da je malo skuplji za odrzavanje, ako se gleda u trenutku neke popravke, ali zato kvalitet tih delova, omogucava da zaboravite na majstora par godina, za razliku od delova koji se stavljaju u 1.8, a takodje i u dizel motore
Cene servisa i delova (primer) Uz redovan servis i zamenu potrosnih delova, majstor vam za ostalo ne treba, i uopste nije skup za odrzavanje, kako se prica, pogotovo su prve serije 1996,1997 kvalitetno napravljene i sa znatno vise opreme nego isti model kasnije proizvodnje. Za 60ak hiljada kilometara, koliko sam presao pezoom 406, jedina neprijatnost mi je bila otkazivanje sajle kvacila- samostelujuca je, ali i ona nije pukla vec se sigurno jedno 200-300km primecivalo kako se slabije vraca papucica kvacila i kao da proklizava lamela, naravno kupio sam novu, originalnu u panteru i majstor mi je zamenio za bukvalno 2 min.
Preporuka Da
Koliko dugo si vozio ovaj auto? 3 godine

Testovi korisnika

Ford Focus 1998-2004
Ocena vozača

2.8
"Pre kupovine dobro videti ga sest u kola i dignuti ga 120km/h i od 80km/h glrdati dali se auto tr..."
Renault Clio 1998-2005
Ocena vozača

3.2
"Moj savjet je da ovaj model zaobidjete!"
Alfa Romeo 156 1997-2006
Ocena vozača

4.0
"Komentar Nisam vozio automobile visoke klase i ne mogu biti kompetentan za pravilno ocenjivanje, ..."
Opel Corsa 2000-2006
Ocena vozača

4.2
"Preporucujem ovaj auto svima, 1.2 75ks"
Kazneni poeni

Auto Kredit Kalkulator

Kreditni Kalkulator

Polja označena sa * su obavezna. Auto kredit kalkulator je informativnog karaktera.