Autopedija

O komentaru

Renault Laguna II 2000-2008

Renault Laguna 1.8 16v LPG grandtour 2001.god

Prosečna ocena: 

4.2
Performanse:

4.0
Upravljanje:

5.0
Komfor i udobnost:

5.0
Pouzdanost:

4.0
Odravanje i trokovi:

4.0
Potronja:

3.0
Testirao Gost
Novembar 01, 2012
Prijavi ovaj test

Preporucujem svima Lagunu ko ima potrebu za velikim, udobnim automobilom, kojim ce da putuju. Ja sa mojom nisam imao nikakvoh problema, kupio sam je sa 92000km u CH i na njoj je bilo 3 kvara elektronike zbog ne paznje prethodnog vlasnika, iste sam resio u kucnoj varijanti za 7000din dok mi je servis trazio ukupno 36000din, auto sada ima 180000 predjenih km i nista se ne cuje, ne lupka ni plastika ni ostalo na sta se vozaci zale,a od kvarova nista, samo potrosna roba i redovno odrzavanje. Delovi su mozda za nijansu skuplji, ne zato jer je francuz, vec sto su delovi veci ili komplikovaniji npr najmanja felna na moju lagunu moze 16" zbog velikih diskova, dakle ako hocete dobro kocenje i stabilan auto, morate platiti vise za vece plocice, ili felne i gume, u mom slucaju 18" letnje i 17" zimske, no guma je ista za sve. Takodje ako planirate da uzmete ovaj automobil, pogledajte koliko kostaju u inostranstvu i "iste" kod nas pa ce vam biti jasno sta kupujete. Dakle laguna do 150k km u dobrom stanju u CH ili D kosta oko 3-4000e , tako da pljuvanje po rbinama koje su presle 500k km i kostaju 2500 na ime nema svrhe. Ako uzimate takvu lagunu, pripremite 1000-1500e za sredjivanje iste ako zelite da bude tip top.

Iskustva

Dobre Strane Pre svega jedan od najudobnijih automobila, izuzetno stabilan, upravljiv i bezbedan, mnogo opreme vec u osnovnom paketu, daje najvise za dati novac, udobna sedista, dobra svetla, kocnice vrhunske na 1.8 i vecim motorima zbog vecih diskova, klima koja ledi
Loe strane Malo mesta na zadnjoj klupi, nedostatak pretinaca za sitinice (imam gps pa nemam ni onu jedinu ostavu kod radija), buka iz motornog prostora pri brzinama vecim od 140km/h , malo veca potrosnja mada ja moju ne stedim uopste i finansijski se resava ugradnjom plina.
Cene servisa i delova (primer) Odrzavanje je kao i za ostale automobile iste klase i godista.
Zupcasti, klinasti,roleri, svecice, vodena 23000 kod prijatelja majstora.
silen blokovi 600-1500, plocice prednje i zadnje 11500.
Preporuka Da
Koliko dugo si vozio ovaj auto? 3god, 85000km

Testovi korisnika

Ford Focus 1998-2004
Ocena vozača

2.8
"Pre kupovine dobro videti ga sest u kola i dignuti ga 120km/h i od 80km/h glrdati dali se auto tr..."
Renault Clio 1998-2005
Ocena vozača

3.2
"Moj savjet je da ovaj model zaobidjete!"
Alfa Romeo 156 1997-2006
Ocena vozača

4.0
"Komentar Nisam vozio automobile visoke klase i ne mogu biti kompetentan za pravilno ocenjivanje, ..."
Opel Corsa 2000-2006
Ocena vozača

4.2
"Preporucujem ovaj auto svima, 1.2 75ks"
Kazneni poeni

Auto Kredit Kalkulator

Kreditni Kalkulator

Polja ozna?ena sa * su obavezna. Auto kredit kalkulator je informativnog karaktera.