Autopedija

O komentaru

Suzuki Swift 1992-2003

Suzuki Swift 1998 1.0

Prosečna ocena: 

4.7
Performanse:

4.0
Upravljanje:

5.0
Komfor i udobnost:

4.0
Pouzdanost:

5.0
Odravanje i trokovi:

5.0
Potronja:

5.0
Testirao Gost
Novembar 07, 2012
Prijavi ovaj test

Za ovih 14 godina nisam imao ni jedan kvar.
Menjani su ko?ioni diskovi posle 12 godina, tektiranje je ura?eno posle 10 (preporuka da se to uradi moda godinu dve ranije u zavisnosti da li se auto dri u garai ili napolju i koliko ga je zahvatila korozija).
Auto koristim uglavnom za gradsku vonju, ali, vie puta smo se vozili i na due staze, 1000km + , nikada nije izneverio.
Ima neto slabiji motor za stakla na vratima, tako da posle odre?enog vremena je neophodno skinuti tapacirung sa vrata i o?istiti mehanizam da bi lake sputao/dizao prozore. Tako?e mi se desilo da se kontakti na prekida?u za prozore zaprljali, pa jedan prekida? nije radio. Prekida?i se lako vade i ?iste.
Prvi stepen brzine brisa?a nije mi u funkciji ve? par godina, tj. kada ga stavim u prvi stepen on radi kao da sam ga pomerio u drugi. Posle 10-15 minuta rada ?esto proradi kako treba.
Za 14 godina 2 puta sam menjao/zavarivao lonac auspuha.

Iskustva

Dobre Strane Ekonomi?an, pouzdan, auto za sve prilike.
Loe strane Neto slabije performanse, treba biti obazriv pri obilaenju pri ve?im brzinama, jer ubrzanje mu je slabija strana.
Cene servisa i delova (primer) U ovla?enom Suzuki servisu klasi?na zamena ulja, filtera i diagnostika bude oko 150 eura. U ostalim ("neovla?enim") servisima oko 50 eura.
Preporuka Da
Koliko dugo si vozio ovaj auto? 14

Testovi korisnika

Ford Focus 1998-2004
Ocena vozača

2.8
"Pre kupovine dobro videti ga sest u kola i dignuti ga 120km/h i od 80km/h glrdati dali se auto tr..."
Renault Clio 1998-2005
Ocena vozača

3.2
"Moj savjet je da ovaj model zaobidjete!"
Alfa Romeo 156 1997-2006
Ocena vozača

4.0
"Komentar Nisam vozio automobile visoke klase i ne mogu biti kompetentan za pravilno ocenjivanje, ..."
Opel Corsa 2000-2006
Ocena vozača

4.2
"Preporucujem ovaj auto svima, 1.2 75ks"
Kazneni poeni

Auto Kredit Kalkulator

Kreditni Kalkulator

Polja ozna?ena sa * su obavezna. Auto kredit kalkulator je informativnog karaktera.