Autopedija

O komentaru

Suzuki Swift 1992-2003

Suzuki Swift 1998 1.0

Prosečna ocena: 

4.7
Performanse:

4.0
Upravljanje:

5.0
Komfor i udobnost:

4.0
Pouzdanost:

5.0
Održavanje i troškovi:

5.0
Potrošnja:

5.0
Testirao Gost
Novembar 07, 2012
Prijavi ovaj test

Za ovih 14 godina nisam imao ni jedan kvar.
Menjani su kočioni diskovi posle 12 godina, tektiranje je urađeno posle 10 (preporuka da se to uradi možda godinu dve ranije u zavisnosti da li se auto drži u garaži ili napolju i koliko ga je zahvatila korozija).
Auto koristim uglavnom za gradsku vožnju, ali, više puta smo se vozili i na duže staze, 1000km + , nikada nije izneverio.
Ima nešto slabiji motor za stakla na vratima, tako da posle određenog vremena je neophodno skinuti tapacirung sa vrata i očistiti mehanizam da bi lakše spuštao/dizao prozore. Takođe mi se desilo da se kontakti na prekidaču za prozore zaprljali, pa jedan prekidač nije radio. Prekidači se lako vade i čiste.
Prvi stepen brzine brisača nije mi u funkciji već par godina, tj. kada ga stavim u prvi stepen on radi kao da sam ga pomerio u drugi. Posle 10-15 minuta rada često proradi kako treba.
Za 14 godina 2 puta sam menjao/zavarivao lonac auspuha.

Iskustva

Dobre Strane Ekonomičan, pouzdan, auto za sve prilike.
Loše strane Nešto slabije performanse, treba biti obazriv pri obilaženju pri većim brzinama, jer ubrzanje mu je slabija strana.
Cene servisa i delova (primer) U ovlaš?enom Suzuki servisu klasi?na zamena ulja, filtera i diagnostika bude oko 150 eura. U ostalim ("neovlaš?enim") servisima oko 50 eura.
Preporuka Da
Koliko dugo si vozio ovaj auto? 14

Testovi korisnika

Ford Focus 1998-2004
Ocena vozača

2.8
"Pre kupovine dobro videti ga sest u kola i dignuti ga 120km/h i od 80km/h glrdati dali se auto tr..."
Renault Clio 1998-2005
Ocena vozača

3.2
"Moj savjet je da ovaj model zaobidjete!"
Alfa Romeo 156 1997-2006
Ocena vozača

4.0
"Komentar Nisam vozio automobile visoke klase i ne mogu biti kompetentan za pravilno ocenjivanje, ..."
Opel Corsa 2000-2006
Ocena vozača

4.2
"Preporucujem ovaj auto svima, 1.2 75ks"
Kazneni poeni

Auto Kredit Kalkulator

Kreditni Kalkulator

Polja označena sa * su obavezna. Auto kredit kalkulator je informativnog karaktera.