Autopedija

O komentaru

Ford Focus 2004 -

Ford, Focus, 1,6 16V, 2000/ 2001

Prosečna ocena: 

4.2
Performanse:

4.0
Upravljanje:

4.0
Komfor i udobnost:

4.0
Pouzdanost:

5.0
Odravanje i trokovi:

4.0
Potronja:

4.0
Testirao Gost
Mart 04, 2013
Prijavi ovaj test

Ako planirate da kupite Focusa kupite benzinca koji nije presao vise od 120.000km i ugradite u njega SEKVENT PLIN (300-400) sve zavisi koliko je majstor resi oda vas "odere" i necete se pokajati. Imacete izuzetno malu potrosnju, a necete imati smanjene performanse. Dizelase izbegavajte zbog turbina i koliko sam cuo, ali ne mogu sa sigurnoscu da kazem da ima problema sa zadnjim amortizerima ili nekih vazdusnih jastuka, ali kazem ponovo nemojte me drzati za rec sto se tice Dizelasa, ali sto se tice benzinca tu sam siguran da necete pogresini. Nadam se da Vam je pomogao moj savet, jer sam se trudio da u kratkim crtama sve kazem sto se tice pre kupovine i sta raditi posle kupovine. Pozdrav

Iskustva

Dobre Strane Delovi se retko kvare. Veoma udoban auto, sa izuzetnom moci upravljana, mali potrosac, veoma udoban, i mali gradski autic. :)
Sa Focusom se moze ici i na duze distance zato sto je veoma izdrzljiv auto koji se objektivno malo kvari, naravno ako se redovno odrzava. :))
Moja preporuka je da kupite Forda Focusa 1.6 16V do 120.000 km i ugraditi SEKVENT.
Loe strane Idi u crkvu i pali svecu da ti nesto ne crkne. Jer su neki delovi veoma nepristupacni sto se tice cene kao na primer kompijuter. Ali uz malo odvojenog novca za redovno odrzavanje moze biti veoma lep i tobar gradski autic
Cene servisa i delova (primer) Board computer: 400 - 600 (Diesel, a za Benzinca je nesto malo jeftinije)
Komplet amortizera: 200 -600 (Benzinac, za Dizela mislim da je skuplje)
Preporuka Da
Koliko dugo si vozio ovaj auto? Dve godine

Testovi korisnika

Ford Focus 1998-2004
Ocena vozača

2.8
"Pre kupovine dobro videti ga sest u kola i dignuti ga 120km/h i od 80km/h glrdati dali se auto tr..."
Renault Clio 1998-2005
Ocena vozača

3.2
"Moj savjet je da ovaj model zaobidjete!"
Alfa Romeo 156 1997-2006
Ocena vozača

4.0
"Komentar Nisam vozio automobile visoke klase i ne mogu biti kompetentan za pravilno ocenjivanje, ..."
Opel Corsa 2000-2006
Ocena vozača

4.2
"Preporucujem ovaj auto svima, 1.2 75ks"
Kazneni poeni

Auto Kredit Kalkulator

Kreditni Kalkulator

Polja ozna?ena sa * su obavezna. Auto kredit kalkulator je informativnog karaktera.