Autopedija

O komentaru

Ford Focus 2004 -

ford focus tdcI 115 KS karavan 2003 1853 cm3

Prosečna ocena: 

3.8
Performanse:

4.0
Upravljanje:

5.0
Komfor i udobnost:

4.0
Pouzdanost:

5.0
Odravanje i trokovi:

3.0
Potronja:

2.0
Testirao Gost
April 16, 2013
Prijavi ovaj test

Ve? sam dao u opisu komentar.
Zna?i vozim auto iz 2003 godine, mogu da zamislim kakvi su noviji modeli, ali ja ovaj ne bih menjao.
Jedina mana mu je potronja u gradu, ali obzirom na KS i kubikau, veli?inu i teinu auta, moda je to i normalno.

Kod polovnog auta moda vai da se pri kupovini "pogodi" dobro odravan auto, ali to je lutrija.
Najvanije da se problemi reavaju odmah, da ne zastarevaju i da se ne gomilaju. Naravno ako se pojave.

Ja nita nisam morao da menjam osim ulja i filtera za ulje i vazduh, jer je ostalo bilo dobro, ali sam samoinicijativno osigurao ko?nice. Stare diskove sam obradio na strugu, tako da sada imam rezervu jer ni oni nisu bili istroeni.
Ko trai siguran i udoban porodi?ni auto, naao ga je.

Iskustva

Dobre Strane ?vrst stabilan auto , niska karoserija, lei fantasti?no u krivinama bez zavaljivanja voza?a, ko?enje dobro, gde zamisli tu stane bez obzira na brzinu, sa turbo kompresorom ima super ubrzanje pogotovu u tre?oj brzini (preleti sve ispred sebe), unutranjost osrednja ali kvalitetna.Prili?no kul izgled spoljanosti. Najvaniji je ose?aj sigurnosti pri vonji I pri 190 km /?as, naravno na suto putu.Imam ga dve godine preao je 182000 ???? , ali sve te?nosti su u milimetar ostale na nivou kao kada sam ga uzeo(za servo, ko?nice, ulje, hladnjak) . Leti ni na najve?oj vru?ini u gradskoj vonji nije mi jo nijednom uklju?io ventilator hladnjaka,a pokaziva? stoji (temperature) na sredini daleko od crvene zone. Preprole zime je palio kao mina I na -15 stepeni jer ima akomulator od 80 Ah.
Sve u svemu ako vam treba siguran auto u svakom pogledu I za najdui put ovo je pravi auto, koji se vozi sasvim lako I lagodno, bez ikakvog Zamora.
Loe strane Velika potronja u gradu, kod mene oko 10 lit. na 100 km, mada zavisi I od dubine pritiskanja papu?ice, ali uglavnom je ta potronja. Ler gas mu je na niskom broju obrtaja I obrtni moment mu je mali pa pri polasku ho?e da se gasi ako ne otera preko bar 1500 obrtaja. Troi dosta te?nosti za pranje vetrobrana ali je to zanemarljivo, poto staje oko 5 lit. a nije ni skupa.
Cene servisa i delova (primer) Promenio sam prednje diskove i plocice i ulje, filter za vazduh, i zadnje plocice i to me je kotalo oko 14.000 dinara. Dva puta na dijagnostici, uvek bio besprekoran, a na tehnickom pregledu mi je receno da su izduvni gasovi daleko ispod normale za ove motore.
Preporuka Da
Koliko dugo si vozio ovaj auto? dve godine

Testovi korisnika

Ford Focus 1998-2004
Ocena vozača

2.8
"Pre kupovine dobro videti ga sest u kola i dignuti ga 120km/h i od 80km/h glrdati dali se auto tr..."
Renault Clio 1998-2005
Ocena vozača

3.2
"Moj savjet je da ovaj model zaobidjete!"
Alfa Romeo 156 1997-2006
Ocena vozača

4.0
"Komentar Nisam vozio automobile visoke klase i ne mogu biti kompetentan za pravilno ocenjivanje, ..."
Opel Corsa 2000-2006
Ocena vozača

4.2
"Preporucujem ovaj auto svima, 1.2 75ks"
Kazneni poeni

Auto Kredit Kalkulator

Kreditni Kalkulator

Polja ozna?ena sa * su obavezna. Auto kredit kalkulator je informativnog karaktera.