Autopedija

O komentaru

Ford Focus 2004 -

ford focus tdcI 115 KS karavan 2003 1853 cm3

Prosečna ocena: 

3.8
Performanse:

4.0
Upravljanje:

5.0
Komfor i udobnost:

4.0
Pouzdanost:

5.0
Održavanje i troškovi:

3.0
Potrošnja:

2.0
Testirao Gost
April 16, 2013
Prijavi ovaj test

Već sam dao u opisu komentar.
Znači vozim auto iz 2003 godine, mogu da zamislim kakvi su noviji modeli, ali ja ovaj ne bih menjao.
Jedina mana mu je potrošnja u gradu, ali obzirom na KS i kubikažu, veličinu i težinu auta, možda je to i normalno.

Kod polovnog auta možda važi da se pri kupovini "pogodi" dobro održavan auto, ali to je lutrija.
Najvažnije da se problemi rešavaju odmah, da ne zastarevaju i da se ne gomilaju. Naravno ako se pojave.

Ja ništa nisam morao da menjam osim ulja i filtera za ulje i vazduh, jer je ostalo bilo dobro, ali sam samoinicijativno osigurao kočnice. Stare diskove sam obradio na strugu, tako da sada imam rezervu jer ni oni nisu bili istrošeni.
Ko traži siguran i udoban porodični auto, našao ga je.

Iskustva

Dobre Strane Čvrst stabilan auto , niska karoserija, leži fantastično u krivinama bez zavaljivanja vozača, kočenje dobro, gde zamisliš tu stane bez obzira na brzinu, sa turbo kompresorom ima super ubrzanje pogotovu u trećoj brzini (preleti sve ispred sebe), unutrašnjost osrednja ali kvalitetna.Prilično kul izgled spoljašnosti. Najvažniji je osećaj sigurnosti pri vožnji I pri 190 km /čas, naravno na suto putu.Imam ga dve godine prešao je 182000 ???? , ali sve tečnosti su u milimetar ostale na nivou kao kada sam ga uzeo(za servo, kočnice, ulje, hladnjak) . Leti ni na najvećoj vrućini u gradskoj vožnji nije mi još nijednom uključio ventilator hladnjaka,a pokazivač stoji (temperature) na sredini daleko od crvene zone. Preprošle zime je palio kao mina I na -15 stepeni jer ima akomulator od 80 Ah.
Sve u svemu ako vam treba siguran auto u svakom pogledu I za najduži put ovo je pravi auto, koji se vozi sasvim lako I lagodno, bez ikakvog Zamora.
Loše strane Velika potrošnja u gradu, kod mene oko 10 lit. na 100 km, mada zavisi I od dubine pritiskanja papučice, ali uglavnom je ta potrošnja. Ler gas mu je na niskom broju obrtaja I obrtni moment mu je mali pa pri polasku hoće da se gasi ako ne oteraš preko bar 1500 obrtaja. Troši dosta tečnosti za pranje vetrobrana ali je to zanemarljivo, pošto staje oko 5 lit. a nije ni skupa.
Cene servisa i delova (primer) Promenio sam prednje diskove i plocice i ulje, filter za vazduh, i zadnje plocice i to me je koštalo oko 14.000 dinara. Dva puta na dijagnostici, uvek bio besprekoran, a na tehnickom pregledu mi je receno da su izduvni gasovi daleko ispod normale za ove motore.
Preporuka Da
Koliko dugo si vozio ovaj auto? dve godine

Testovi korisnika

Ford Focus 1998-2004
Ocena vozača

2.8
"Pre kupovine dobro videti ga sest u kola i dignuti ga 120km/h i od 80km/h glrdati dali se auto tr..."
Renault Clio 1998-2005
Ocena vozača

3.2
"Moj savjet je da ovaj model zaobidjete!"
Alfa Romeo 156 1997-2006
Ocena vozača

4.0
"Komentar Nisam vozio automobile visoke klase i ne mogu biti kompetentan za pravilno ocenjivanje, ..."
Opel Corsa 2000-2006
Ocena vozača

4.2
"Preporucujem ovaj auto svima, 1.2 75ks"
Kazneni poeni

Auto Kredit Kalkulator

Kreditni Kalkulator

Polja označena sa * su obavezna. Auto kredit kalkulator je informativnog karaktera.