Autopedija

O komentaru

Citroen Saxo 1996-2003

Saxo, 1.1 ,2002 god

Prosečna ocena: 

4.8
Performanse:

5.0
Upravljanje:

4.0
Komfor i udobnost:

5.0
Pouzdanost:

5.0
Odravanje i trokovi:

5.0
Potronja:

5.0
Testirao Gost
April 21, 2013
Prijavi ovaj test

Vodeci se da vozim ovaj model 5 god i da je kupljen polovan 5.2008 trudicu se da budem sto objektivniji.
Vecih problema nisam imao,sem leve poluosovine,jer je kupljen kao udaran auto,s tim sto tada nisam znao da je lupan.Polovna poluosovina me je kostala 50 evra i to je resilo problem.Dobro sam prosao,jer je kupljen sa predjenih 31000 km(stojao dok ga neko nije sredio i video mu ledja).
Sto se tice samog izgeda,to je individulano.Meni deluje kao tipican zenski malisan,ali mi ne smeta da ga vozim i uzivam u voznji.
Ima 4+1 vrata,na zadnjoj klupi ima sasvim dovoljno mesta za noge.Mada ovaj auto nije namanjen za veca putovanja,sedista su udobna.Udobniji je od Golfa 3 ,kome su sedista kao stolice,previse tvrda.
Dobra stvar je dvodelno obaranje zadnje klupe.Gepek je solidne velicine,s obzirom na velicinu auta.Bolji je u komforu od pezoa 106,koji je slicnih dimenzija i karakteristika,kao i od reno clia.
Motor prede i vuce jako dobro,a samo je 1.1,sto me je prijatno iznenadilo.
Ako ga vozite normalno(80-90 km/h),bez naglog dodavanja gasa,potrosnja je oko 5l,a pri kombinovanoj voznji ne prelazi 6l.
Malo je lenj pri nizim obrtajima,kao i vecina klasicnih benzinaca,ali zato od 2500 pa na gore,nema problema.Kocnice su odlicne.
Sve u svemu,ja sam prezadovoljan ovim autom.Redovno ga odrzavam i zato me dobro sluzi.

Iskustva

Dobre Strane Mala potrosnja,udobnost,limarija,startnost,tih i miran motor...
Loe strane Volan bi mozao biti malo precizniji,kao i manjac,ali zadovoljavajuce je i ovako.Merac za ulje ima plastican vrh i lako se polomi.
Cene servisa i delova (primer) Radjen veliki servis 4.2013.
Cene su okvirne.
Zupcasti kais 2000 din
spaner 3500 din
pk kais 800 din
vodena pumpa 3000 din
filter vazduha 800 din
marac ulja(metalna kopija) 500 din (original 1500 din)
ulje Total 10w-40 3l 1500 din
filter ulja 400 din
Preporuka Da
Koliko dugo si vozio ovaj auto? 5 godina i vozicu ga dok mu ne dodje kraj :)

Testovi korisnika

Ford Focus 1998-2004
Ocena vozača

2.8
"Pre kupovine dobro videti ga sest u kola i dignuti ga 120km/h i od 80km/h glrdati dali se auto tr..."
Renault Clio 1998-2005
Ocena vozača

3.2
"Moj savjet je da ovaj model zaobidjete!"
Alfa Romeo 156 1997-2006
Ocena vozača

4.0
"Komentar Nisam vozio automobile visoke klase i ne mogu biti kompetentan za pravilno ocenjivanje, ..."
Opel Corsa 2000-2006
Ocena vozača

4.2
"Preporucujem ovaj auto svima, 1.2 75ks"
Kazneni poeni

Auto Kredit Kalkulator

Kreditni Kalkulator

Polja ozna?ena sa * su obavezna. Auto kredit kalkulator je informativnog karaktera.