Autopedija

O komentaru

Ford Focus 2004 -

Ford Focus 1.6 TDCI 2006 karavan

Prosečna ocena: 

3.5
Performanse:

4.0
Upravljanje:

3.0
Komfor i udobnost:

4.0
Pouzdanost:

3.0
Odravanje i trokovi:

2.0
Potronja:

5.0
Testirao Gost
Maj 12, 2013
Prijavi ovaj test

Moda sam razmaen, ali pre Focusa 2 imao sam kodu, Audija, Renoa, Fijata i kod Audija i kode sitnica koje idu na ivce nema. Li?no mi smetaju ?ujne vibracije plasti?nih delova na vratima i na seditima prilikom prelaska preko neravnina. Kvalitet boje nije na nivou ostalih proizvo?a?a, a antikorozivna zatita je mnogo bolja u odnosu na prethodne modele. Motor ima svoje dobre i loe strane, izuzetno mala potronja, ali i sitniji problemi koji znaju da smetaju kao to je curenje ulja na poklopcima motora i skupi senzori.

Iskustva

Dobre Strane Veli?ina automobila spolja i iznutra, moderan izgled, veliki prtljanik pravilnog oblika, pouzdani elektri?ni slkopovi (podiza?i, el.servo sa 3 stepena osetljivosti, daljinsko zaklju?avawe), jednostavna zamena sijalica, kvalitetno izraena unutranjost, DPF Filter bez skupog odravanja, solidan klima ure?aj.
Loe strane skupo odravanje motora (Peo 1.6 HDI), plasti?ni poklopci motora koji posle nekog vremena po?inju da putaju ulje,veliki broj senzora ?ija je zamena preskupa, veawe prilago?eno kvalitetnijim putevima, strada na srpskim putevima, a popravke su skupe. Usisnik vazduha jako nizak, mogu?e je da zahvati vodu iz neke od ve?ih bara nakon pljuskova, kinica se sliva ispod oferke na desnu stranu i zadrava u unutranjosti
loa servisna mrea, bez ugovora sa malim serviserima.
Cene servisa i delova (primer) protokomer 100 evra, amortizer 100 evra, 4 grejaca 80 evra, prekidac rikverca 23 evra, velika remenica pk 95 evra,
Preporuka Ne
Koliko dugo si vozio ovaj auto? dve godine

Testovi korisnika

Ford Focus 1998-2004
Ocena vozača

2.8
"Pre kupovine dobro videti ga sest u kola i dignuti ga 120km/h i od 80km/h glrdati dali se auto tr..."
Renault Clio 1998-2005
Ocena vozača

3.2
"Moj savjet je da ovaj model zaobidjete!"
Alfa Romeo 156 1997-2006
Ocena vozača

4.0
"Komentar Nisam vozio automobile visoke klase i ne mogu biti kompetentan za pravilno ocenjivanje, ..."
Opel Corsa 2000-2006
Ocena vozača

4.2
"Preporucujem ovaj auto svima, 1.2 75ks"
Kazneni poeni

Auto Kredit Kalkulator

Kreditni Kalkulator

Polja ozna?ena sa * su obavezna. Auto kredit kalkulator je informativnog karaktera.