Autopedija

O komentaru

Ford Focus 2004 -

Ford Focus 1.6 TDCI 2006 karavan

Prosečna ocena: 

3.5
Performanse:

4.0
Upravljanje:

3.0
Komfor i udobnost:

4.0
Pouzdanost:

3.0
Održavanje i troškovi:

2.0
Potrošnja:

5.0
Testirao Gost
Maj 12, 2013
Prijavi ovaj test

Možda sam razmažen, ali pre Focusa 2 imao sam Škodu, Audija, Renoa, Fijata i kod Audija i Škode sitnica koje idu na živce nema. Lično mi smetaju čujne vibracije plastičnih delova na vratima i na sedištima prilikom prelaska preko neravnina. Kvalitet boje nije na nivou ostalih proizvođača, a antikorozivna zaštita je mnogo bolja u odnosu na prethodne modele. Motor ima svoje dobre i loše strane, izuzetno mala potrošnja, ali i sitniji problemi koji znaju da smetaju kao što je curenje ulja na poklopcima motora i skupi senzori.

Iskustva

Dobre Strane Veličina automobila spolja i iznutra, moderan izgled, veliki prtljažnik pravilnog oblika, pouzdani električni slkopovi (podizači, el.servo sa 3 stepena osetljivosti, daljinsko zaključavawe), jednostavna zamena sijalica, kvalitetno izražena unutrašnjost, DPF Filter bez skupog održavanja, solidan klima uređaj.
Loše strane skupo održavanje motora (Pežo 1.6 HDI), plastični poklopci motora koji posle nekog vremena počinju da puštaju ulje,veliki broj senzora čija je zamena preskupa, vešawe prilagođeno kvalitetnijim putevima, strada na srpskim putevima, a popravke su skupe. Usisnik vazduha jako nizak, moguće je da zahvati vodu iz neke od većih bara nakon pljuskova, kišnica se sliva ispod šoferke na desnu stranu i zadržava u unutrašnjosti
loša servisna mreža, bez ugovora sa malim serviserima.
Cene servisa i delova (primer) protokomer 100 evra, amortizer 100 evra, 4 grejaca 80 evra, prekidac rikverca 23 evra, velika remenica pk 95 evra,
Preporuka Ne
Koliko dugo si vozio ovaj auto? dve godine

Testovi korisnika

Ford Focus 1998-2004
Ocena vozača

2.8
"Pre kupovine dobro videti ga sest u kola i dignuti ga 120km/h i od 80km/h glrdati dali se auto tr..."
Renault Clio 1998-2005
Ocena vozača

3.2
"Moj savjet je da ovaj model zaobidjete!"
Alfa Romeo 156 1997-2006
Ocena vozača

4.0
"Komentar Nisam vozio automobile visoke klase i ne mogu biti kompetentan za pravilno ocenjivanje, ..."
Opel Corsa 2000-2006
Ocena vozača

4.2
"Preporucujem ovaj auto svima, 1.2 75ks"
Kazneni poeni

Auto Kredit Kalkulator

Kreditni Kalkulator

Polja označena sa * su obavezna. Auto kredit kalkulator je informativnog karaktera.