Autopedija

O komentaru

Opel Astra 1998-2007

astra G 2000' 2.0 DTI 16v - Y20DTH

Prosečna ocena: 

4.3
Performanse:

4.0
Upravljanje:

4.0
Komfor i udobnost:

4.0
Pouzdanost:

5.0
Odravanje i trokovi:

4.0
Potronja:

5.0
Testirao Gost
Maj 30, 2013
Prijavi ovaj test

dobar auto,odrzavanje malo skuplje uodnosu na klasu ,ali nekvari se puno tako da dodje na isto.odlaze samo potrosni dijelovi, amortizeri, stabilizatori i slicno.mene zamjena ulja sa filterom ulja izadje nekih 50-60eura a filter groriva menjam svaku drugu zamjenu ulja.
korisim ulje GM supersintetic 5w30 i gazim ga dobro,potrosi mi 1litar do 1.5 litara ulja od zamjene do zamjene to je nekih 10.000 do 13.000 sto nije strasno sobzirom da je uvek na velikim obrtajima.u motor staje oko 4.5litara ulja

Iskustva

Dobre Strane dobr auto i kvalitetan za novac koji je placena,prelaze velike kilometraze uz minimalna ulaganja u servisiranje,desi se poneki kvar i to na potrosnim dijelovima koji se vremenski habaju.
konkretno za 2.0 DTI po meni dobar motor moj preso 250.000,radjenja bos pumpa i menjan termostat,jako dobar mootor,kod mog druga isti motor preso 350.000 i on ju prodo pre 4 godine i ev i sad ju lik taj vozi,i to dero ju je dobro nije stedjena nimalo. potrosnja grad 8, van grada 4.5-5 prosek 5.5-6l dizela
Loe strane lose strane ima ih naravno ko i za svaki auto,losa limarija na skoro sve i jednoj ode rubovi hauba gepek pohdja i onda pocne da trune. kod mene konkretno bela boja karavan i po rubovima zadnjim je vec lepo dobila i dobija i ipod vrata i haubi.razmisljam da je krpim al neznam dal vredi uloziti 500-600 e u farbanje.

2.0 DTI 16v (Y20DTH) jedina JEDINA mana motora je bos pumpa kod mene je radjena jednom,i jako je bucan ima neki cudan zvuk ko da je dobila po ventilima al to je normalno za taj motor

poprilicno je skupa za odrzavanje dosta skuplja od golfova
primer. mandzetna za astra g je 25e a za golf 4 10e + ruke

slab odaziv na gas-kad vozite i kad hoceete da ubrzate naglo iz malih obrtaja,kad stisnete papucicu u pod treba mu neko vreme da skonta da treba vuc,al kad krene vuce bolje nego dosta benzinaca.tako da ga morate drzati na nekih 1700-2500 obrtaja tad kida,jer od 1750 do 2250 obrtaja isporucuje max njutnmetere 220Nm (Y20DTH)
Cene servisa i delova (primer) velika remenica radilice-90e
spaner-60e
remen-14e
rooler 30e
Reparacija bos pumpe (elektronika i uglovi)-550e
amortizeri monro prednji-45e komad
stabilizator -8e komad.
hladnjak klime-100e
VAZNOOOO
nema zupcasog remena sto znaci nema velikog servisa.samo sipaj ulje preporucuje se 5W 40 za turbodizelase,lanac se pocne cut tamo oko 310.000 tako mi je drug reko,al ga on nije diro.
Preporuka Da
Koliko dugo si vozio ovaj auto? 7godina

Testovi korisnika

Ford Focus 1998-2004
Ocena vozača

2.8
"Pre kupovine dobro videti ga sest u kola i dignuti ga 120km/h i od 80km/h glrdati dali se auto tr..."
Renault Clio 1998-2005
Ocena vozača

3.2
"Moj savjet je da ovaj model zaobidjete!"
Alfa Romeo 156 1997-2006
Ocena vozača

4.0
"Komentar Nisam vozio automobile visoke klase i ne mogu biti kompetentan za pravilno ocenjivanje, ..."
Opel Corsa 2000-2006
Ocena vozača

4.2
"Preporucujem ovaj auto svima, 1.2 75ks"
Kazneni poeni

Auto Kredit Kalkulator

Kreditni Kalkulator

Polja ozna?ena sa * su obavezna. Auto kredit kalkulator je informativnog karaktera.