Autopedija

O komentaru

Opel Astra 1998-2007

Opel Astra, 1,4 16v, 2001

Prosečna ocena: 

4.3
Performanse:

4.0
Upravljanje:

4.0
Komfor i udobnost:

4.0
Pouzdanost:

4.0
Odravanje i trokovi:

5.0
Potronja:

5.0
Testirao Gost
Avgust 12, 2013
Prijavi ovaj test

Prema mojim iskustvima mogu svakome da preporucim ovaj auto.
Naravno da postoje primerci koje treba izbegavati.
Ne trosi ulje, posto svaki dan prelazim malo vecu kilometrazu uvek pregledam nivo ulja, rashladne tecnosti i td.
MANE: Osetno izgubi snagu motora kada je ukljucena klima (ali nije strasno).
Sedista bi mogla biti malo udobnija,ali to je subjektivno misljenje
Osetljiva elektronika ali nikada nisam imao problema sa elektronikom zato sto se pridrzavam pravila koje sam naveo u "lose strane" (ovaj auto ima elektro servo i "usko" je povezan sa alnaserom i akumulatorom tako da ozbiljno shvatite moj savet ispisan u "lose strane").
Ugradio sam sekvent plin i prezadovoljan sam potrosnjom (gradska oko 11l plina, na otvorenom oko 8l plina)
ZAKLJUCAK: Redovno odrzavanje, dobar akumulator, dobar alnaser i necete imati nikakav veci problem sa autom.
Narodski receno: "Kako odrzavas auto tako ce ti vratiti" (ovaj vraca troduplo) :D

Iskustva

Dobre Strane Odlican auto, jeftino odravanje. Nikakvih ve?ih problema, samo redovno odravanje (kvalitetnije motorno ulje koristiti).
Loe strane Osetljiva elektronika, posebno alnaser, nemoj da vam padne na pamet da pomognete nekome da upali svoj auto pomocu kablova, ako hocete da pomognete skinite svoj akumulator i dajte da tako upali svoj auto.
Cene servisa i delova (primer) Servis (ulje, filteri goriva, ulja vazduha + ruke) 4000 din.
Preporuka Da
Koliko dugo si vozio ovaj auto? 2 godine

Testovi korisnika

Ford Focus 1998-2004
Ocena vozača

2.8
"Pre kupovine dobro videti ga sest u kola i dignuti ga 120km/h i od 80km/h glrdati dali se auto tr..."
Renault Clio 1998-2005
Ocena vozača

3.2
"Moj savjet je da ovaj model zaobidjete!"
Alfa Romeo 156 1997-2006
Ocena vozača

4.0
"Komentar Nisam vozio automobile visoke klase i ne mogu biti kompetentan za pravilno ocenjivanje, ..."
Opel Corsa 2000-2006
Ocena vozača

4.2
"Preporucujem ovaj auto svima, 1.2 75ks"
Kazneni poeni

Auto Kredit Kalkulator

Kreditni Kalkulator

Polja ozna?ena sa * su obavezna. Auto kredit kalkulator je informativnog karaktera.