Autopedija

O komentaru

Alfa Romeo 147 2000-2009

Alfa Romeo, 147, 1.9jtd, 2002

Prosečna ocena: 

4.0
Performanse:

5.0
Upravljanje:

4.0
Komfor i udobnost:

3.0
Pouzdanost:

5.0
Održavanje i troškovi:

2.0
Potrošnja:

5.0
Testirao Gost
Oktobar 17, 2013
Prijavi ovaj test

Kilometraže svi vraćaju i baš je retko naći neku Alfu koja nije prešla preko 200-250 hiljada kilometara. Vešanje jednostavno treba stalno proveravati i svaki put kad odete kod majstora prekontolišite trap. Stavljaje samo originalne i nove delove osim viljuški koje kažu da su bolje reparirane. Postoji neki majstor u Kragujevcu koji kada reparira viljuške više nećete imati problema sa vešanjem.

Iskustva

Dobre Strane Dizel motor ima jako dobre karakteristike. Auto ide jako dobro i jako dobro ubrzava. Motor je praktično savršen. Unutrašnjost je jako lepa i prosta. Potrošnja ne prelazi preko 7l u gradu. Auto ide preko 220km/h. Auto po performansama ostavlja iza sebe mazdu 3, gofa 4, fokusa i ostale dobre i jake dizelaše.
Loše strane Sve osim motora i izgleda je očaj. Vešanje je aluminijumsko da bi auto bio lakši i brži i zbog toga vešanje strada jako brzo. Na našim autoputevima je prosto greh voziti ovaj auto koji se jednosavno stvoren za dobre puteve. Tada prelazi i po 500k km bez problema. Ako se zapusti kao i svaki auto može da se baci. Elektronika i nije toliko dobra. Kao i svaki italijanski auto pati od jako loše elektronike koja će stalno pokazivati da nešto ne radi iako je sve u redu.
Cene servisa i delova (primer) Kupio sam alfu pre godinu dana i do sada sam u nju uložio preko 600e. Servisi nisu jeftini ali nisu ni skupi. Jednostavno ovo nije punto. Ukoliko je vešanje dobro smatrajte da ste dobro pazarili i uz relativno malo ulaganje možete dobiti jako dobar i što je jako bitno pouzdan auto. Ovaj motor vas nikada ne?e izdati što je meni jako bitno.
Preporuka Da
Koliko dugo si vozio ovaj auto? godinu dana

Testovi korisnika

Ford Focus 1998-2004
Ocena vozača

2.8
"Pre kupovine dobro videti ga sest u kola i dignuti ga 120km/h i od 80km/h glrdati dali se auto tr..."
Renault Clio 1998-2005
Ocena vozača

3.2
"Moj savjet je da ovaj model zaobidjete!"
Alfa Romeo 156 1997-2006
Ocena vozača

4.0
"Komentar Nisam vozio automobile visoke klase i ne mogu biti kompetentan za pravilno ocenjivanje, ..."
Opel Corsa 2000-2006
Ocena vozača

4.2
"Preporucujem ovaj auto svima, 1.2 75ks"
Kazneni poeni

Auto Kredit Kalkulator

Kreditni Kalkulator

Polja označena sa * su obavezna. Auto kredit kalkulator je informativnog karaktera.