Autopedija

O komentaru

Alfa Romeo 147 2000-2009

Alfa Romeo, 147, 1.9jtd, 2002

Prosečna ocena: 

4.0
Performanse:

5.0
Upravljanje:

4.0
Komfor i udobnost:

3.0
Pouzdanost:

5.0
Odravanje i trokovi:

2.0
Potronja:

5.0
Testirao Gost
Oktobar 17, 2013
Prijavi ovaj test

Kilometrae svi vra?aju i ba je retko na?i neku Alfu koja nije prela preko 200-250 hiljada kilometara. Veanje jednostavno treba stalno proveravati i svaki put kad odete kod majstora prekontoliite trap. Stavljaje samo originalne i nove delove osim viljuki koje kau da su bolje reparirane. Postoji neki majstor u Kragujevcu koji kada reparira viljuke vie ne?ete imati problema sa veanjem.

Iskustva

Dobre Strane Dizel motor ima jako dobre karakteristike. Auto ide jako dobro i jako dobro ubrzava. Motor je prakti?no savren. Unutranjost je jako lepa i prosta. Potronja ne prelazi preko 7l u gradu. Auto ide preko 220km/h. Auto po performansama ostavlja iza sebe mazdu 3, gofa 4, fokusa i ostale dobre i jake dizelae.
Loe strane Sve osim motora i izgleda je o?aj. Veanje je aluminijumsko da bi auto bio laki i bri i zbog toga veanje strada jako brzo. Na naim autoputevima je prosto greh voziti ovaj auto koji se jednosavno stvoren za dobre puteve. Tada prelazi i po 500k km bez problema. Ako se zapusti kao i svaki auto moe da se baci. Elektronika i nije toliko dobra. Kao i svaki italijanski auto pati od jako loe elektronike koja ?e stalno pokazivati da neto ne radi iako je sve u redu.
Cene servisa i delova (primer) Kupio sam alfu pre godinu dana i do sada sam u nju uloio preko 600e. Servisi nisu jeftini ali nisu ni skupi. Jednostavno ovo nije punto. Ukoliko je veanje dobro smatrajte da ste dobro pazarili i uz relativno malo ulaganje moete dobiti jako dobar i to je jako bitno pouzdan auto. Ovaj motor vas nikada ne?e izdati to je meni jako bitno.
Preporuka Da
Koliko dugo si vozio ovaj auto? godinu dana

Testovi korisnika

Ford Focus 1998-2004
Ocena vozača

2.8
"Pre kupovine dobro videti ga sest u kola i dignuti ga 120km/h i od 80km/h glrdati dali se auto tr..."
Renault Clio 1998-2005
Ocena vozača

3.2
"Moj savjet je da ovaj model zaobidjete!"
Alfa Romeo 156 1997-2006
Ocena vozača

4.0
"Komentar Nisam vozio automobile visoke klase i ne mogu biti kompetentan za pravilno ocenjivanje, ..."
Opel Corsa 2000-2006
Ocena vozača

4.2
"Preporucujem ovaj auto svima, 1.2 75ks"
Kazneni poeni

Auto Kredit Kalkulator

Kreditni Kalkulator

Polja ozna?ena sa * su obavezna. Auto kredit kalkulator je informativnog karaktera.