Autopedija

O komentaru

Opel Astra 1998-2007

Opel Astra g, karavan, motor 1.7 dti Isuzu, oprema Njoj(dijamante)

Prosečna ocena: 

3.2
Performanse:

2.0
Upravljanje:

3.0
Komfor i udobnost:

2.0
Pouzdanost:

3.0
Odravanje i trokovi:

4.0
Potronja:

5.0
Testirao Gost
Februar 18, 2014
Prijavi ovaj test

Auto sam kupio 2006. godine, sa 3 godine starosti, vozim ga jo uvek, karavan je u pitanju, dizel motor koji malo troi, po mojoj proceni leti u gradu oko 6.5 l, a na otvorenom oko 5 l, u zavisnosti od na?ina vonje, tako da na auto putu ne prelazim brzinu od 120km/h. Zimi se potronja penje na oko 8-9 l. Pozdan auto, malo kvarova sam imao, dodue ne prelazim velike kilometrae, godinje oko 8-9000 km(sa odlaskom na more u Gr?ku).
Panju treba obratiti na servisiranje i odravanje alternatora i akumulatora.
Na leto 2013. godine zamenio sam fabri?ki akumulator (trajao je 10 godina), ali i stator alternatora jer je pre oko goreo poto nisam na vreme zamenio akumulator, jer je bio slab i nije mogao da podmiri sve potroa?e, pa je snagu vukao sa alternatora vie nego to je mogao davati. Popravka sa akumulatorom je kotala 19000 din. Mada se stari akumulator jo moe koristiti za neka slabija vozila sa benzinskim motorom, otac startuje Fi?in motor.
Jedina zamerka mu je klima ura?aj, jer sam ga due vremena popravljao, ali je stalno puto freon, dok sistem nisam ponovo napunio freonom i te?no?u kojom je zatvoren otvor gde je isticao freon. Trap je dobar, motor pouzdan, ali kada se vozi sa uklju?enom klimom, moe ponekad da tucne kada ho?ete veliko ubrzanje na kratkim relacijama. Preporuka...

Iskustva

Dobre Strane Pouzdan auto, jeftin za odravanje
Loe strane Potrebno je redovno odravati alternator, odnosno ga servisirati. Pregledati redovno akumulator. Svoj auto zimi parkiram ispred zgrade, jer nemam garau, tako da je to presudno za akumulator i alternator.
Cene servisa i delova (primer) Mali servis (filter ulja, nafte i vazduha sa 5 litara ulja(mobil s 10-40w turbodiesel)kota oko 4000 din.
Preporuka Da
Koliko dugo si vozio ovaj auto? 7,5 godine

Testovi korisnika

Ford Focus 1998-2004
Ocena vozača

2.8
"Pre kupovine dobro videti ga sest u kola i dignuti ga 120km/h i od 80km/h glrdati dali se auto tr..."
Renault Clio 1998-2005
Ocena vozača

3.2
"Moj savjet je da ovaj model zaobidjete!"
Alfa Romeo 156 1997-2006
Ocena vozača

4.0
"Komentar Nisam vozio automobile visoke klase i ne mogu biti kompetentan za pravilno ocenjivanje, ..."
Opel Corsa 2000-2006
Ocena vozača

4.2
"Preporucujem ovaj auto svima, 1.2 75ks"
Kazneni poeni

Auto Kredit Kalkulator

Kreditni Kalkulator

Polja ozna?ena sa * su obavezna. Auto kredit kalkulator je informativnog karaktera.