Autopedija

O komentaru

Opel Astra 1998-2007

Opel Astra G 1.7dti 2002 elegance

Prosečna ocena: 

4.5
Performanse:

4.0
Upravljanje:

5.0
Komfor i udobnost:

4.0
Pouzdanost:

5.0
Odravanje i trokovi:

5.0
Potronja:

4.0
Testirao Gost
Novembar 26, 2014
Prijavi ovaj test

Auto koji je skoro svakog dana nosio i dalje nosi od 150-350kg i nista mu nije falilo.Amortizeri i dalje drze perfektno,motor vuce sasvim dobro i dalje posle 200.000km Ulje ne potrosi vise od 2dl od menjanja do menjanja ulja,ali sam redovno na 10.000km menjao ulje. Savetovao me je majstor kada sam ga kupio da nikad ne vozim sa gorivom ispod 1/4 rezervoara da to zna da napravi neki problem sa pumpom i toga sam se pridrzavao. Za 140.000 koliko sam presao od kada sam ga kupio iz Italije nije se pokvarilo nista. Samo sam menjao potrosne delove (2xplocice,1xdiskove,nikad zadnje pakne,1xcetkice anlasera i redovne male servise i 2xveliki servis). Jedino hladnjak klime,ali to ne ostavlja na putu. Da ima novi takav model verovatno bih ga uzeo bez razmisljanja,posto ovakav auto tesko moze da se nadje. Jedino je tako u mojoj istoriji od 9 automobila koliko sam do sada izmenio bila pouzdana Ford Fiesta 1.6d 1984god.Sve u svemu auto za svaku preporuku.

Iskustva

Dobre Strane Nikad ne ostavlja na putu! Upali i na -20 bez problema i sa 200.000 nikad menjani grejaci,a i dalje rade.
Loe strane Uopsteno nema. Mozda hladnjak klime,ali tek posle 10godina starosti,posto se zadrzava prljavstina izmedju dva hladnjaka,pa mi je procurio,ali i to je zamenjeno novim sa kompletnim servisom,punjenjem sistema i rukama majstora za 100eura.
Cene servisa i delova (primer) Ako se ne ide u ovlascene servise i pronadju kvalitetni delovi kod proverenih trgovaca auto delova cene delova odlicne. Mali servis svi filteri(ulje,gorivo,vazduh,klima) sa GM uljem koje se pokazalo idealno za ovaj motor sa majstorom 6000din
Preporuka Da
Koliko dugo si vozio ovaj auto? 8 godina

Testovi korisnika

Ford Focus 1998-2004
Ocena vozača

2.8
"Pre kupovine dobro videti ga sest u kola i dignuti ga 120km/h i od 80km/h glrdati dali se auto tr..."
Renault Clio 1998-2005
Ocena vozača

3.2
"Moj savjet je da ovaj model zaobidjete!"
Alfa Romeo 156 1997-2006
Ocena vozača

4.0
"Komentar Nisam vozio automobile visoke klase i ne mogu biti kompetentan za pravilno ocenjivanje, ..."
Opel Corsa 2000-2006
Ocena vozača

4.2
"Preporucujem ovaj auto svima, 1.2 75ks"
Kazneni poeni

Auto Kredit Kalkulator

Kreditni Kalkulator

Polja ozna?ena sa * su obavezna. Auto kredit kalkulator je informativnog karaktera.