Autopedija

O komentaru

Alfa Romeo 147 2000-2009

147 1.9 16v 2004.

Prosečna ocena: 

4.5
Performanse:

5.0
Upravljanje:

5.0
Komfor i udobnost:

4.0
Pouzdanost:

5.0
Odravanje i trokovi:

4.0
Potronja:

4.0
Testirao Gost
Decembar 19, 2014
Prijavi ovaj test

Sjajna oprema, sjajan ose?aj u vonji.
Savetujem da ga presko?ite ako ne planirate u potpunosti da uivate u svemu to prua.
Prednje duple viljuke su malo kilave, ta da se radi, ali kada su ispravne ose?aj pri vonji je fantasti?an. Auto je pravi mali trka?, i zaista ume da iznenadi i mnogo novije i skuplje automobile.
Obzirom na kubikau i konjau, potronja je dobra.
Servisi vie nisu kao to su bili pre 7,8 godina dok je Alfa bila egzotika i retko vi?ena po putevima. Deli dosta delova sa npr. Stilom, kojih ima ko alve pa su i delovi prihvatljivi.

Preporuka, auto je sjajan, ali nemojte traiti dobar primerak bez jedno 3500e. Ovo od po 2000, 2200, i sli?no su leevi koji ?e vam samo izvu?i dosta para iz depa i naterati vas da zamrzite Alfu kao bredn - a bez pravog razloga.

Iskustva

Dobre Strane Odnos cene i kvaliteta je jedan od najboljih me?u polovnjacima oko 3 hiljade eura. Dobijete jedan dobar auto, pouzdan, prostran(iako moda ne deluje tako), sa sjajnim Dizel agregatom...
Konkretno, moj primerak je sa 5 vrata, i 1.9 JTDm motorom od 150ks. Po gradu mi troi 7,2l/100km, i ako neko misli da je to mnogo za auto koji ima 150ks i 1910 kubika - taj nije normalan.
Loe strane Odravanje je za nijansu skuplje od Fiatovog, ali opet, ne preskupo. Bajke o tome kako je Alfa skupa za odravanje su upravo to - bajke.
Osim prednjih viljuki u trapu, nemaju neku konkretnu manu. Desi se tu i tamo poneka glupost, ali isto kao i na drugim automobilima.
Cene servisa i delova (primer) Veliki servis oko 28 hiljade sa rukama,
Termostat oko 9 hiljada sa rukama
....
Preporuka Da
Koliko dugo si vozio ovaj auto? Vise od 2 godine

Testovi korisnika

Ford Focus 1998-2004
Ocena vozača

2.8
"Pre kupovine dobro videti ga sest u kola i dignuti ga 120km/h i od 80km/h glrdati dali se auto tr..."
Renault Clio 1998-2005
Ocena vozača

3.2
"Moj savjet je da ovaj model zaobidjete!"
Alfa Romeo 156 1997-2006
Ocena vozača

4.0
"Komentar Nisam vozio automobile visoke klase i ne mogu biti kompetentan za pravilno ocenjivanje, ..."
Opel Corsa 2000-2006
Ocena vozača

4.2
"Preporucujem ovaj auto svima, 1.2 75ks"
Kazneni poeni

Auto Kredit Kalkulator

Kreditni Kalkulator

Polja ozna?ena sa * su obavezna. Auto kredit kalkulator je informativnog karaktera.