Autopedija

O komentaru

Peugeot 406 1995-2004

Peugeot 406, 2.0 HDI, 110 KS, 2001.g.

Prosečna ocena: 

4.5
Performanse:

5.0
Upravljanje:

5.0
Komfor i udobnost:

5.0
Pouzdanost:

4.0
Održavanje i troškovi:

4.0
Potrošnja:

4.0
Testirao Gost
Decembar 28, 2014
Prijavi ovaj test

Auto je još uvijek lijep, udoban, velik, a sa njim bez problema ubrzavate do 180 km/h. Od 180 do 190 se malo muči. Povremeno ćete promijeniti vertikalne stabilizatore (do 15 evra), poslije nekog vremena i sajle od ručne. Disk je 35 evra (mijenjao sam ih poslije 120 000 km), amortizere još uvijek ne (na satu je 290 000, a ja sam sa njim prešao 130 000 km). Jednom sam morao da ponovo ubacujem program za kompjuter u njega (koštalo me 35 evra), ali je problem bio uzrokovan slabom strujm sa akumulatora. Nećete vjerovati, akumulator je proizveden 24.11.2000.g, a ja sam ga zamijenio poslije uskrsa 2012.godine, znači, original fabrički. Akumulator još uvijek drži struju (bez problema kod pečenja prasića). Imao sam problem sa grijanjem brave za paljenje (riješen za 35 evra) i zamijenio sam nedavno diode na alternatoru. Prije 2 godine auto je slabije vuklo pa sam zamijenio jedan vakum ventil (polovan za 20 evra, nov je 50). Ostali kvarovi-0 bodova. Auto ima automatsko paljenje-gašenje farova, maglenke, perače farova, senzore za kišu, tempomat, bord kompjuter, grijače sjedišta, alu felge, euro kuku, čini mi se 8 vazdušnihh jastuka, svi dizači prozora su električni što važi i za retrovizore, digitalnu klimu, podešavanje volana po dubini i visini, komande za radio sa CD na volanu... Vjerovatno sam još ponešto i zaboravio. Sve u svemu, najbolje i najekonomičnije auto koje sam vozio. Ili se meni "pogodilo" ili je ovaj auto stvarno sjajan... Meni je vrijeme za promjenu auta ali to još uvijek neću raditi jer većina novih auta nema ni pola opreme koju ima ova "raga" od 14 godina.

Iskustva

Dobre Strane Udoban, brz, oprema kao kod vozila najviše klase (barem u mom modelu), mala potrošnja (na otvorenom uz normalnu vožnju oko 5, ja sam malo teži na gasu, a uglavnom vozim 4 odrasle osobe pa je 5,7)
Loše strane Više puta vozio Solun-Banja Luka bez odmora (1100 km za 9-10 sati), kada izađem iz njega, ne osjećam nikakav umor. Gotovo da nema loših strana. Ako moram da navedem jednu, reći ću da mu se volan malo "oguli" poslije 10 godina...
Cene servisa i delova (primer) Dijelovi za veliki servis su 100 evra i majstoru za "ruke" još 50
Preporuka Da
Koliko dugo si vozio ovaj auto? Preko 6 godina i još ga vozim

Testovi korisnika

Ford Focus 1998-2004
Ocena vozača

2.8
"Pre kupovine dobro videti ga sest u kola i dignuti ga 120km/h i od 80km/h glrdati dali se auto tr..."
Renault Clio 1998-2005
Ocena vozača

3.2
"Moj savjet je da ovaj model zaobidjete!"
Alfa Romeo 156 1997-2006
Ocena vozača

4.0
"Komentar Nisam vozio automobile visoke klase i ne mogu biti kompetentan za pravilno ocenjivanje, ..."
Opel Corsa 2000-2006
Ocena vozača

4.2
"Preporucujem ovaj auto svima, 1.2 75ks"
Kazneni poeni

Auto Kredit Kalkulator

Kreditni Kalkulator

Polja označena sa * su obavezna. Auto kredit kalkulator je informativnog karaktera.