Autopedija

O komentaru

Peugeot 406 1995-2004

Peugeot 406, 2.0 HDI, 110 KS, 2001.g.

Prosečna ocena: 

4.5
Performanse:

5.0
Upravljanje:

5.0
Komfor i udobnost:

5.0
Pouzdanost:

4.0
Odravanje i trokovi:

4.0
Potronja:

4.0
Testirao Gost
Decembar 28, 2014
Prijavi ovaj test

Auto je jo uvijek lijep, udoban, velik, a sa njim bez problema ubrzavate do 180 km/h. Od 180 do 190 se malo mu?i. Povremeno ?ete promijeniti vertikalne stabilizatore (do 15 evra), poslije nekog vremena i sajle od ru?ne. Disk je 35 evra (mijenjao sam ih poslije 120 000 km), amortizere jo uvijek ne (na satu je 290 000, a ja sam sa njim preao 130 000 km). Jednom sam morao da ponovo ubacujem program za kompjuter u njega (kotalo me 35 evra), ali je problem bio uzrokovan slabom strujm sa akumulatora. Ne?ete vjerovati, akumulator je proizveden 24.11.2000.g, a ja sam ga zamijenio poslije uskrsa 2012.godine, zna?i, original fabri?ki. Akumulator jo uvijek dri struju (bez problema kod pe?enja prasi?a). Imao sam problem sa grijanjem brave za paljenje (rijeen za 35 evra) i zamijenio sam nedavno diode na alternatoru. Prije 2 godine auto je slabije vuklo pa sam zamijenio jedan vakum ventil (polovan za 20 evra, nov je 50). Ostali kvarovi-0 bodova. Auto ima automatsko paljenje-gaenje farova, maglenke, pera?e farova, senzore za kiu, tempomat, bord kompjuter, grija?e sjedita, alu felge, euro kuku, ?ini mi se 8 vazdunihh jastuka, svi diza?i prozora su elektri?ni to vai i za retrovizore, digitalnu klimu, podeavanje volana po dubini i visini, komande za radio sa CD na volanu... Vjerovatno sam jo poneto i zaboravio. Sve u svemu, najbolje i najekonomi?nije auto koje sam vozio. Ili se meni "pogodilo" ili je ovaj auto stvarno sjajan... Meni je vrijeme za promjenu auta ali to jo uvijek ne?u raditi jer ve?ina novih auta nema ni pola opreme koju ima ova "raga" od 14 godina.

Iskustva

Dobre Strane Udoban, brz, oprema kao kod vozila najvie klase (barem u mom modelu), mala potronja (na otvorenom uz normalnu vonju oko 5, ja sam malo tei na gasu, a uglavnom vozim 4 odrasle osobe pa je 5,7)
Loe strane Vie puta vozio Solun-Banja Luka bez odmora (1100 km za 9-10 sati), kada iza?em iz njega, ne osje?am nikakav umor. Gotovo da nema loih strana. Ako moram da navedem jednu, re?i ?u da mu se volan malo "oguli" poslije 10 godina...
Cene servisa i delova (primer) Dijelovi za veliki servis su 100 evra i majstoru za "ruke" jo 50
Preporuka Da
Koliko dugo si vozio ovaj auto? Preko 6 godina i jo ga vozim

Testovi korisnika

Ford Focus 1998-2004
Ocena vozača

2.8
"Pre kupovine dobro videti ga sest u kola i dignuti ga 120km/h i od 80km/h glrdati dali se auto tr..."
Renault Clio 1998-2005
Ocena vozača

3.2
"Moj savjet je da ovaj model zaobidjete!"
Alfa Romeo 156 1997-2006
Ocena vozača

4.0
"Komentar Nisam vozio automobile visoke klase i ne mogu biti kompetentan za pravilno ocenjivanje, ..."
Opel Corsa 2000-2006
Ocena vozača

4.2
"Preporucujem ovaj auto svima, 1.2 75ks"
Kazneni poeni

Auto Kredit Kalkulator

Kreditni Kalkulator

Polja ozna?ena sa * su obavezna. Auto kredit kalkulator je informativnog karaktera.