Autopedija

O komentaru

Ford Focus 1998-2004

Ford Focus 1.8 TDdI 2003

Prosečna ocena: 

4.8
Performanse:

5.0
Upravljanje:

5.0
Komfor i udobnost:

5.0
Pouzdanost:

5.0
Odravanje i trokovi:

4.0
Potronja:

5.0
Testirao Gost
Mart 02, 2015
Prijavi ovaj test

Imam Focus 1.8 TDDi 90ks, jedan od najpouzdanijih motora (nema plivacuji zamamajc i elektricne dizne). Potrosnja je oko 5.0-5.5 litara ako vozite do 120km, preko toga vam se povecava potrosnja za nesto malo (oko 6l).
Auto je veoma zahvalan i udobniji je od svojih glavnih konkurenata. Takodje zadnja klupa je prostrana, ako nekome nesto znaci.
Kada pogledate koliko trebate da izdvojite za kupovinu i servis dobijete odlican auto, tj za malo para dobijete puno muzike!

Iskustva

Dobre Strane 1.8 TDDi 90ks, jedan od najpouzdanijih motora (nema plivacuji zamamajc i elektricne dizne, nema board kompjuter). Potrosnja je oko 5.0-5.5 litara ako vozite do 120km, preko toga vam se povecava potrosnja za nesto malo (oko 6l). Takodje, ima nezavisno vesanje, sto je Golf 5-ca dobio tek 2005 godine. Udoban i pouzdan. Posecivacete majstora na servisu samo.
Loe strane Mozda je malo bucniji, ali to je sasvim normalno jer je stariji dizelas. Sasvim lepo "prede" kada dostigne radnu temperaturu. Bilo bi super kada bi imao sestu brzinu. Ako to zanemarimo...Za sada nema!
Cene servisa i delova (primer) Vi sami procenite da li su troskovi odrzavanja visoki: dijagnostika, uradio sam zamenu brisaca, menjanje ulja u menjacu i motoru, filter za gorivo i kabinu, promena antifriza, ciscenje regulatora motora, zamenio sam donji nosac motora i stelovanje brava = oko 12-13000din. Veliki servis me je kostao oko 18-19 hiljada dinara.
Menjao sam kocnice na sva 4 tocka i na zadnjem levom lezajeve, stavljeno je najbolje na trzistu i majstor mi je uzeo 180eur. Medjutim, nasao je delove na akciji i izaslo me je jeftinije od prave cene koja bi bila 220eur.
Preporuka Da
Koliko dugo si vozio ovaj auto? 2 godine

Testovi korisnika

Ford Focus 1998-2004
Ocena vozača

2.8
"Pre kupovine dobro videti ga sest u kola i dignuti ga 120km/h i od 80km/h glrdati dali se auto tr..."
Renault Clio 1998-2005
Ocena vozača

3.2
"Moj savjet je da ovaj model zaobidjete!"
Alfa Romeo 156 1997-2006
Ocena vozača

4.0
"Komentar Nisam vozio automobile visoke klase i ne mogu biti kompetentan za pravilno ocenjivanje, ..."
Opel Corsa 2000-2006
Ocena vozača

4.2
"Preporucujem ovaj auto svima, 1.2 75ks"
Kazneni poeni

Auto Kredit Kalkulator

Kreditni Kalkulator

Polja ozna?ena sa * su obavezna. Auto kredit kalkulator je informativnog karaktera.