Autopedija

O komentaru

Seat Ibiza 2002-

Seat Ibiza Sport 1.9TDi, 96kW 2002.

Prosečna ocena: 

4.0
Performanse:

4.0
Upravljanje:

4.0
Komfor i udobnost:

3.0
Pouzdanost:

4.0
Odravanje i trokovi:

4.0
Potronja:

5.0
Testirao Gost
Oktobar 04, 2010
Prijavi ovaj test

Iako ima sportski utegnuto oslanjanje, "kadice" pruzaju dovoljan nivo udobnosti za neka kraca putovanja. Auto je veoma stabilan, ali samo do neke granice, jer tvrdi amortizeri ne dozvoljavaju stalan kontakt (zadnjih) guma sa podlogom. Zvucna izolacija je prilicno dobro uradjena i prakticno nema nikakvih "fijukavih" zvuka do nekih 120km/h, kada pocinje simfonija zujanja i brundanja guma (205/45R16) sto posle sat, dva voznje moze da bude izuzetno iritantno. Motor je naravno dokazano dobar, uz prosecnu potrosnju tek nesto preko 5l/100km posle skoro 8 godina!
Problemi na koje sam nailazio su:kvar na elektro-podizacima, klapne sistema za provetravanje (klime) se cesto zaglavljuju u jednom polozaju ne dozvoljavajuci vazduhu da nesmetano cirkulise, silen (selen ili kako se vec zovu) blokovi se menjaju bukvalno kod svakog redovnog servisa, ali je sve to nista naspram onoga sto ovaj auto pruza! Uzivanje u voznji...SEAT :)

Iskustva

Dobre Strane Pouzdan, brz i zabavan auto za voznju, mali potrosac....
Loe strane Elektro podizaci su vrlo nekvalitetno uradjeni pa je zamena istih cesta, cene rezervnih delova...
Cene servisa i delova (primer) Servisa ima bukvalno na svakom koraku a cena redovnog odrzavanja nije velika. Cene delova nisu nimalo naivne, jer su mi za originalan far trazili oko 20.000 dinara u ovlastenom servisu...
Preporuka Da
Koliko dugo si vozio ovaj auto? 4 godine

Testovi korisnika

Ford Focus 1998-2004
Ocena vozača

2.8
"Pre kupovine dobro videti ga sest u kola i dignuti ga 120km/h i od 80km/h glrdati dali se auto tr..."
Renault Clio 1998-2005
Ocena vozača

3.2
"Moj savjet je da ovaj model zaobidjete!"
Alfa Romeo 156 1997-2006
Ocena vozača

4.0
"Komentar Nisam vozio automobile visoke klase i ne mogu biti kompetentan za pravilno ocenjivanje, ..."
Opel Corsa 2000-2006
Ocena vozača

4.2
"Preporucujem ovaj auto svima, 1.2 75ks"
Kazneni poeni

Auto Kredit Kalkulator

Kreditni Kalkulator

Polja ozna?ena sa * su obavezna. Auto kredit kalkulator je informativnog karaktera.